رهبر معظم انقلاب با ایراد خطبه عربی رهبری جهان اسلام را بر عهده گرفتند

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، قرائت خطبه عربی در نماز جمعه گذشته از سوی رهبر معظم انقلاب را حرکتی، بی‌سابقه، بی‌بدیل و بسیار ارزشمند خواند و گفت: مخاطب رهبر فرزانه انقلاب در این خطبه تمام جهان اسلام بود و ایشان با ایراد این خطبه رهبری جهان اسلام را به عهده گرفتند.

جواد آرین‌منش در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مقام معظم رهبری برای اولین بار در مراسم نماز جمعه گذشته خطبه‌ای کامل را به زبان عربی قرائت کردند، افزود: ایراد این خطبه نشان بارزی از راهبری معنوی جهان اسلام و هدایت انقلاب‌های منطقه خاورمیانه و نهضت بیداری اسلامی از سوی مقام معظم رهبری است.

نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب با ایراد خطبه عربی نویدبخش حرکتی عظیم به سوی تمدن بزرگ اسلامی در قرن ۲۱ شدند، ادامه داد: خطبه عربی رهبر معظم انقلاب تبیین راهبردهای اساسی در بیداری اسلامی و بهار عربی همچون اسلام‌گرایی، ضدیت با دیکتاتوری و صهیونیسم، استقلال‌طلبی، آزادی‌خواهی، پیشرفت‌طلبی، جهانی شدن حرکت بیداری اسلامی و فقدان عنصر غرب‌گرایی در حرکت بیداری اسلامی بود.

عضو فراکسیون اصولگرایان در مجلس هشتم، یادآور شد: رهبر فرزانه انقلاب در خطبه عربی که روز جمعه ایراد کردند ترکیب معنویت، عدالت و عقلانیت را به عنوان راهبرد و مشخصه بیداری اسلامی در جهان اسلام معرفی کردند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی نماز جمعه روشنگری‌های تاثیرگذاری درباره توطئه‌های غرب مطرح کردند، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب روشنگری‌هایی در زمینه تحریف واقعیت‌ها، تعریف نادرست از مفاهیمی چون شهادت طلبی، جهاد، اسلام‌خواهی و غرب‌زدگی برای جهان اسلام به زبان عربی ایراد کردند.

آرین‌منش تاکید کرد: تلاشی که رهبر معظم انقلاب در پرهیز از تحریف انقلاب‌های منطقه داشتند نشان‌دهنده برعهده گرفتن رهبری جهان اسلام از سوی ایشان بود.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با یادآوری همایش جوانان و بیداری اسلامی گفت: اگر خطبه‌های مقام معظم رهبری را در کنار همایش بیداری اسلامی و جوانان که بیش از هزار جوان از کشورهای اسلامی در آن حضور داشتند و رابطه عاشقانه جوانان با رهبر معظم انقلاب را مورد توجه قرار دهیم، همه این‌ها بیانگر آن است که ارتباط مقام معظم رهبری با جوانان یعنی رهبران دهه آینده که مدیریت جهان اسلام را عهده‌دار خواهند شد ارتباطی عمیق و ناگسستنی است.

 


 

/ 0 نظر / 13 بازدید