انتخابات عرصه خوش‌اخلاقی‌ها و بداخلاقی‌هاست

نماینده مشهد در مجلس،گفت:انتخابات آزمونی است برای کل کاندیداها در صحنه انتخابات که از این آزمون‌های اخلاقی پیروز بیرون بیایند،زیرا قرار است برای جامعه الگو باشند.

جواد آرین منش،به ایسنا گفت:از نظر تعداد کاندیداها درکل کشور به لحاظ کمیت، با قدری کاهش مواجه بوده‌ایم و دلیل این امرافزایش سطح مدرک تحصیلی است که از لیسانس به فوق‌لیسانس ارتقاء یافته و باعث کاهش تعداد ثبت نام کنندگان شده است.

وی ادامه داد:چهره‌های اصولگرا که به سلایق مختلف جبهه متحد اصولگرایان، جبهه پایداری و جبهه حامیان جوان دولت اسلامی منتسب می‌شوند، در بین کاندیداها دیده می‌شوند.

آرین‌منش خاطرنشان کرد:ازمیان اصلاح‌طلبان نیز تعدادی ثبت‌نام کرده‌اند که در میان آن‌ها چهره‌های صاحب‌نام نسبت به گذشته کمتر است و شاید نگرانی ازعدم تائید صلاحیت‌ها در این زمینه موثر بوده و یا اینکه چهره‌های جدید طیف اصلاحات که از نام و نشان کمتری برخوردار هستند،وارد صحنه انتخابات شده باشد.

به گفته وی، بعد از تایید صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان آرایش سیاسی شرکت کنندگان بهتر مشخص می شود.

وی درمورد وحدت اصولگرایان گفت:تلاش در مورد وحدت اصولگرایان ادامه دارد اما این‌که همه اصولگرایان به صورت یک جبهه واحد در انتخابات شرکت کنند، قدری بعید به نظر می‌رسد.

نماینده مشهد در مجلس،در مورد اخلاق سیاسی اظهار داشت:انتخابات عرصه بروز و ظهور خوش‌اخلاقی‌ها و بداخلاقی‌هاست و آزمونی است برای کل کاندیداها در صحنه انتخابات که از این آزمون‌های اخلاقی پیروز بیرون بیایند، زیرا قرار است برای جامعه الگو باشند.

آرین‌منش ادامه داد:خویشتن‌داری در انتخابات و درنظرداشتن مسائل جمعی بر مسائل فردی ضرورتی جدی و انکار‌ناپذیر است.

وی در مورد مشخص شدن اعضای جبهه متحد اصولگرایان، خاطرنشان کرد:هرزمان که ساختار جبهه متحد اصولگرایان یا همان هیات داوری کامل شود اعضای این جبهه مشخص می‌شوند و و هنوز دو یا سه هفته برای رسیدن به فهرست‌های مشترک زمان نیاز داریم.

 


 

/ 0 نظر / 27 بازدید