قالب های هنری بهترین راه برای انعکاس واقعیت ها است

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر طرحی درخانه ملت در ارتباط با رفع خلاء های موجود در زمینه حقوق کودکان خیابانی و ساماندهی آنها در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی دومین جشنواره عکس گلستانه، جواد آرین منش با اشاره به اين مطلب افزود: دولت در زمینه ی فقر زدایی و کمترکردن کودکان خیابانی وظایف جدی و مهمی را بر عهده دارد به طوری که وظایف هر ارگان دولتی مانند نیروهای انتظامی و سازمان بهزیستی را مشخص می کند.

وی با اشاره به این که مشکل جامعه امروز محول کردن وظایف دستگاه ها به یکدیگر است ابراز تاسف كرد: در جامعه امروز دستگاه ها وظایفی را که باید انجام دهند، به یکدیگر محول كرده و این امر سبب بروز بسیاری از مسائل و مشكلات مي شود. رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با تاکید بر این که وظیفه دولت حمایت ازکودکان بی سرپرست و موسسات خیریه است ابراز داشت: با توجه به این که موسساتی همچون موسسه بزرگ خیریه گلستان علی(ع) و موسساتی خیریه دیگر که هر کدام سهمی را در سرپرستی کودکان بر عهده دارند نیازمند حمایت دولت و مشارکت مردم هستند، دولت موظف است از این گونه موسسات حمایت کند.

آرین منش در ادامه به طرح هایی در خصوص حقوق کودکان خیابانی و ساماندهی این قشر از جامعه در مجلس اشاره کرد و بیان داشت: قانونی در همین زمینه در دستور کار مجلس قرار گرفته که این قانون باید بتواند خلاهای متناسب با کودکان خیابانی و بی سرپرست را رفع کند.

نماینده مردم مشهد و كلات در مجلس شورای اسلامی با بیان این که جامعه عکاسان در برگزاری این جشنواره نقش پر رنگی را دارند اضافه کرد: هنر و قالب های هنری محمل خوبی برای انعکاس واقعیت ها هستند به طوری که می توان گفت هنر،زبان بین المللی و جهانی است و پیام ها در آن جاودانه می ماند. وي خاطر نشان كرد:جشنواره عکس موسسه خیریه گلستان علی(ع) بر اساس اهداف خیر خواهانه ای که دارد می تواند اثرگذاری مفیدی در جهت همکاری و حمایت بیشتر مسئولین و مردم داشته باشند.

گفتنی است: دومین جشنواره عکس گلستانه با موضوع کودکان بی سرپرست و به میزبانی موسسه خیریه گلستان علی(ع) اردیبهشت ماه سال آینده در مشهد برگزار می شود.

 


 

/ 0 نظر / 14 بازدید