توجه به فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان مغفول مانده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با انتقاد از نبود توجه کافی در بخش بودجه و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان خواستار افزایش اعتبارات این حوزه شد.

 جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملتدرباره ضرورت توجه به فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان گفت: دانشجو در دانشگاه برای حضور و اداره آینده کشور تربیت می‌شود و بنابراین استفاده بهتر از اوقات فراغت دانشجویی و ارتقاء کیفیت فعالیت‌های فرهنگی و هنری و دینی در دانشگاه موجب آماده‌سازی نیروهای کارآمدتر برای آینده کشور خواهد شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری و اهتمام کافی در بخش فعالیت فرهنگی دانشجویی وجود نداشته است٬ افزود: تاکنون به فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی اهتمام لازم صورت نگرفته و اعتبارات اختصاص داده شده به این بخش هرگز متناسب با نیاز فرهنگی دانشگاههایی که می‌خواهند نیروهای انسانی مومن و متخصص تربیت کنند٬ نبوده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان درباره معاونت فرهنگی دانشگاه‌ها توضیح داد: معاونت‌های فرهنگی در گذشته جایگاه محکمی در ساختار دانشگاهها نداشته‌اند و در نظام بودجه‌ریزی مورد توجه قرار نگرفته‌اند ضمن آنکه بودجه‌های این حوزه هم کافی نبوده است.

آرین‌منش درباره برخی اظهارات مبنی بر ضرورت تدوین چارت فرهنگی دانشگاه‌ها بیان کرد: وقتی جایگاه بخشی در سازمان و تشکیلات دستگاهها ارتقا پیدا کند٬ به همان نسبت باید به بودجه آن توجه شود و به فعالیت‌های دانشجویان در حوزه‌های فرهنگی هنری٬ کمک بیشتری صورت بگیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی اضافه کرد: ما تصمیم داریم در صورتی که دولت در لایحه در بودجه سال آینده به بخش فرهنگ و هنر دانشجویی اهتمام لازم را نکرده باشد٬ اقدامات جدی در این زمینه انجام دهیم./

 


 

/ 0 نظر / 41 بازدید