انتقاد آرین منش از نگاههای تنگ نظرانه

 

اصغر فرهادی بزرگترین نشان بین المللی را دریافت کرده است و همه باید از این موضوع خوشحال باشیم.وقتی نام ایران در عرصه بین المللی با کسب یک جایزه جهانی مطرح شود،می تواند اثرات و نگاه های مثبتی را همراه داشته باشد.

جواد آرین منش عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی،به اعتدال گفت:اصغر فرهادی بزرگترین نشان بین اللملی را دریافت کرده است و همه باید از این موضوع خوشحال باشیم.
رییس مجمع نمایندگان خراسان رضوی تصریح کرد: فیلم «جدایی نادر از سیمین» حائز رتبه اسکار شد و از آن دسته از فیلم هایی بود که در کشور هم پروانه اکران دریافت کرده بود و در کشور دارای موفقیت های زیاد و ممتازی بود .
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دریافت این نشان را باید افتخار ملی تلقی کرد ؛ سینمای ایران را در طول بعد از انقلاب از رشد کمی و کیفی قابل ملاحظه ای داشته است و باید از این بابت نیز خوشحال بود ؛ این فیلم نشان داد که حرف های زیادی برای زدن در دنیا و عرصه بین اللملی وجود دارد.
نماینده مردم مشهد مقدس و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تاثیر جایزه اسکار فرهادی بر صنعت توریسم در کشور گفت:شاید خود اسکار رابطه مستقیمی بر آمدن گردشگر به کشور نداشته باشد، اما وقتی نام ایران در عرصه بین اللمل با کسب یک جایزه جهانی مطرح شود، می تواند اثرات و نگاه های مثبتی را همراه داشته باشد.
وی به برخی تحلیل های تنگ نظرانه درباره اعطای جایزه اسکار به فرهادی اشاره کرد و گفت: نباید برای این فیلم و جایزه آن حاشیه ایجاد کرد ، ممکن است در داخل کشور سلیقه ها متفاوت باشد و به عملکرد اصغر فرهادی و مثلا خانه سینما در درون انتقاداتی باشد ، اما وقتی فیلمی از کشور در عرصه بین اللملی جایزه معتبری دریافت کرد ، باید با نگاه مثبت اختلاف نظرها را کنار گذاشت و سلیقه ای رفتار نکرد.

 


 

/ 0 نظر / 16 بازدید