عزم ملی برای تحقق جهاد اقتصادی ضروری است

 

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت:

عزم ملی برای رسیدن به جهاد اقتصادی ضروری و وظیفه همه آحاد ملت است.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد‌ اظهار داشت: ایجاد تحول در نظام اقتصادی توسط مقام معظم رهبری در این سال این اهمیت را بیشتر از گذشته نشان می‌دهد.
نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نامگذاری سال 90 با نام جهاد اقتصادی نشانگر اهمیت نشان دادن توانایی نظام اسلامی در حل مشکلات اقتصادی به دنیا است.
وی تاکید کرد: ملت مسلمان ایران با سرلوحه قرار دادن این شعار در زندگی خود عزت و اقتدار ملی ایرانیان را بر عرصه‌های بین‌المللی به نمایش می‌گذارند.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی افزود: اگر با تاکید بر جهاد اقتصادی بنیه اقتصادی کشور افزایش یابد و ایران از لحاظ اقتصادی به اهداف 20 ساله دست یابد اقتدار نظام در عرصه بین‌المللی تضمین می‌شود.
آرین منش با تاکید بر این موضوع که تدوین شاخص‌های اقتصادی برای دستیابی به اهداف جهاد اقتصادی ضروری است، گفت: دستیابی به رشد هشت درصدی که در پایان برنامه پنجم، ایران باید به آن دست یابد و نقش ارتقای بهره‌وری در تعیین رشد و یک سوم رشد اقتصادی که باید بر پایه افزایش بهره‌وری صورت گیرد برخی از شاخص‌های مطرح شده در حوزه تحول و جهاد اقتصادی است.
وی با بیان اینکه کاهش نرخ بیکاری در دستیابی به رشد اقتصادی موثر است، ادامه داد: کاهش نرخ بیکاری به هفت درصد و افزایش اشتغال گام‌های موثری در دستیابی به جهاد اقتصادی و تقویت رشد اقتصادی کشور است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سرمایه‌گذاری و جلب سرمایه‌گذاران و ترغیب و تشویق آنان به سرمایه‌گذاری نقش اساسی بر پیشرفت اقتصادی کشور دارد.
وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری بخش دولتی به تنهایی پاسخگوی نیاز اقتصادی کشور نیست و جلب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ایجاد تعاونی‌ها خلا اقتصادی و سرمایه‌گذاری کشور را از بین می‌برد.
نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور و ترغیب آنها به سرمایه‌گذاری در داخل کشور نیز گام موثری در افزایش رشد اقتصادی کشور است.
وی نقش رسانه‌ها را برای جلب مشارکت‌های مردم موثر دانست و اظهار داشت: رسانه‌ها به ویژه رادیو و تلویزیون نقش موثری در جلب مشارکت‌های مردمی و توانمند کردن آنها در اقتصاد کشور دارند.
آرین‌منش با بیان این موضوع که در سال 90 تنها نباید به جهاد اقتصادی توجه کرد، گفت: توجه به حوزه علم و فناوری، تحول آموزش و پرورش، توجه به دانشگاه‌ها و فرهنگ عمومی ضرورت دارد و برای دستیابی به جهاد اقتصادی باید به این موضوعات نیز توجه و از ظرفیت‌های آن استفاده مناسب کرد.
وی تاکید کرد: اگر زیرساخت‌های جهاد اقتصادی محقق نشود رسیدن به این پیام مهم و روشنفکرانه امکانپذیر نیست.
وی به نقش همه دستگاه‌ها در تحقق این هدف اشاره کرد و اظهار داشت: مجلس باید در کاهش خلاهای قانونی، دولت برای ایجاد لوایح مناسب و قوه قضائیه در برخورد با مفسدان اقتصادی تلاش کند.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: تکرار صرف شعار جهاد اقتصادی پیامد مثبتی برای اقتصاد کشور ندارد و باید مردم و دستگاه‌ها و در صدر آن دولت برای تحقق این موضوع تلاش کنند.
وی افزود: هنگامی‌که آثار عملی این شعار در همه ابعاد زندگی ایرانیان مستتر شود آحاد ملت، دولت و مجلس در کنار یکدیگر از نتایج نسبت آن استفاده می‌برند.

/ 0 نظر / 5 بازدید