موارد تخلف جدید سازمان تربیت‌بدنی در گزارشی جداگانه به مجلس ارائه می‌شود

 

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با بیان اینکه موارد تخلفی خارج از موارد تحقیق و تفحص مشخص شده است، اعلام کرد: تخلفات جدید در چارچوب گزارشی جداگانه به مجلس ارائه می‌شود.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره ارائه گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تربیت بدنی در صحن مجلس گفت: بخشی از مستندات به دست آمده به موضوع‌ها و موارد تخلفی خارج از آنچه درخواست‌کنندگان تحقیق و تفحص در طرح‌شان ذکر کردند٬ مربوط بود که در کمیسیون فرهنگی بر آن شد این موارد را در قالب یک گزارش مستقل به مجلس ارائه کنیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی درباره تاخیر در زمان ارائه گزارش توضیح داد: بخشی از این تاخیر به هیئت تحقیق و تفحص برمی‌گردد زیرا در هر مرحله با موضوعات جدیدی روبرو می‌شد٬ مدتی نیز در کمیسیون فرهنگی معطل ماند زیرا برخی اختلاف‌نظرها در چگونگی تلخیص گزارش وجود داشت؛ ضمن آنکه نوبت ارائه این گزارش در صحن علنی طولانی شد و به همین دلیل از حیـّز انتفاع ساقط شد.

وی درباره ضمانت اجرایی این گزارش بیان کرد: طبق قانون و آیین‌نامه مجلس آن بخش از موارد تحقیق و تفحص که هیئت مربوطه به این نتیجه برسد تخلف قانونی صورت گرفته٬ به دستگاه قضا ارجاع می‌شود و قوه قضاییه هم باید خارج از نوبت به این موارد رسیدگی کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در پاسخ به این سوال که تخلفات سازمان تربیت بدنی تا چه حد ناشی از نبود نظارت مستقیم مجلس است٬ گفت: از آنجایی که معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی در پاسخگویی به مجلس کمتر فعال بود٬ تبدیل شدن آن به وزارتخانه ورزش و جوانان در راستای تقویت نظارت مجلس صورت گرفت و ارتباط با وزیر و معاون پارلمانی او کار نظارت را برای مجلس آسان‌تر کرده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: کمیسیون فرهنگی آز آقای عباسی خواسته از حاصل و نتایج این تحقیق و تفحص که مشروحش در کمیسیون موجود است٬ بهره‌برداری لازم را برای پیشگیری از تخلفات و برنامه‌ریزی‌های آینده داشته باشد.


 

/ 0 نظر / 13 بازدید