حضور حداکثری مردم در انتخابات ضروری است

 

جواد آرین منش نماینده مردم مشهد و کلات در جمع طلاب و اساتید حوزه علمیه مدرسه ولیعصر (عج)بر حضور حداکثری مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

جواد آرین منش گفت:همانطور که در انقلاب اسلامی شاهد حضور مردم در صحنه بودیم امروز نیز حضور حداکثری مردم در انتخابات ضروری است زیرا با توجه به شرایط ایران در فضای بین المللی و فشار جریان های ضد انقلاب و رسانه های ضد استکبار بر ایجاد دلسردی در بین مردم ایران لذا حضور حداکثری مردم در انتخابات ضروری خواهد بود.

وی با بیان این مطلب که مجلس با حضور 20درصدی مردم در انتخابات هم شکل میگیرد افزود:ایران هیچگاه بدون مجلس نخواهد ماند اما زمانی که مجلس با پشتوانه 70درصدی و مشارکت مردم شکل بگیرد می تواند حقانیت نظام را به اثبات برساند.

آرین منش اظهار داشت:متاسفانه مردم کمتر با فعالیت های نماینده های خود در مجلس آشنا هستند و این به عنوان یک خلا در مجلس مطرح می باشد.

نماینده مردم مشهد در خخصوص فعالیت روزهای اخیر مجلس هشتم عنوان کرد: در حال حاضر 3 طرح نظارت بر چگونگی اداره صداو سیما و رفع خلأ های قانونی به منظور اداره آن،طرح جامع رسانه های همگانی و نظارت بیشتر بر رسانه های دیجیتال و واگذاری تصدی گری بخش دولتی به غیر دولتیدر کمیسیون اصل 44 مطرح می باشد.

وی با اشاره به توجه مجلس به مسئله حجاب و عفاف تصریح کرد:کار مجلس قانون گذاری و نظارت بر قانون است و خوشبختانه در حوزه عفاف و حجاب با خلأ قانونی مواجه نیستیماما چند طرح می تواند مبنای فعالیت در این حوزه باشد، طرح جامع توسعه عفاف و حجاب که در راستای چگونگی ترویج عفاف و حجاب در جامعه 23 دستگاه دولتی نظیر آموزش و پرورش،ارشاد،صدا و سیما،نیروی انتظامی و... را موظف به فعالیت کرده است و طرح ساماندهی مد و لباس که با نظارت مجلس 26 دستگاه موظف می باشند کار اساسی و ریشه ای در این حوزه انجام دهند.

وی با بیان این مطلب که توسعه باید زیر ساخت ها در مشهد باید بیش ازآنچه که امروز است باشد خاطر نشان کرد:مشهد یک کلانشهر مذهبی است که علاوه بر 3میلیون مجاور سالانه 25 میلیون زائر را پذیرا می باشد اما متاسفانه از نظر زیر ساخت در جایگاه واقعی خود قرار ندارد و بایستی تلاش کرد تا شرایط بهتر از آنچه که امروز هست تبدیل شود.

آرین منش ادامه داد:مشهد شهري بين المللي است كه تنها متعلق به شهروندان مشهدي نيست بلكه متعلق به جهان اسلام است لذا براي نخستين بار در برنامه 5توسعه كه سال اول آن رو به اتمام است مسئله زيارت را مطرح كرديم تا نگاهي خاص به مشهد صورت گيرد و از قبل آن بودجه زيارت در خصوص شهر مشهد مطرح شد.

 


 

/ 0 نظر / 27 بازدید