حضور مردم در تظاهرات‌ها عامل اصلی فروپاشی نظام شاهنشاهی بود

خبرگزاری خانه ملت:

آرین‌منش با تاکید بر حضور گسترده مردم در 22 بهمن:

حضور مردم در تظاهرات‌ها عامل اصلی فروپاشی نظام شاهنشاهی بود

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، انقلاب اسلامی را الگویی برای نهضت‌های آزادی‌بخش نقاط جهان عنوان کرد و افزود: حضور مردم در راهپیمایی‌ها و تظاهرات بود که باعث فروپاشی حکومت دیکتاتوری شاه شد.

"جواد آرین‌منش" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، انقلاب اسلامی را بر پایه سه رکن مهم دانست و اظهار کرد: یکی از ارکان مهم انقلاب اسلامی که ریشه انقلاب را تشکیل می‌دهد، مسئله ایمان و اعتقادات مردم به اسلام و ارزش‌های اسلامی و انقلابی است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس، با بیان اینکه رکن دوم انقلاب نقش رهبری است، افزود: نقش موثر ولایت مطلقه فقیه در پیروزی و تداوم انقلاب بی‌بدیل است.

وی ادامه داد: رکن سوم انقلاب اسلامی مردم و حضور و مشارکت آنها در عرصه‌های گوناگون است که باعث پیروزی انقلاب شد.

آرین‌منش، انقلاب اسلامی را به درختی تشبیه کرد که مردم شاخ و برگ، رهبری ساقه آن و ایمان و اعتقاد مردم نیز ریشه‌های آن را تشکیل می‌دهند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس، به حضور مردم در اشکال و صحنه‌های گوناگون کشور اشاره کرد و گفت: راهپیمایی‌های عظیم مردم بود که باعث فروپاشی نظام شاهنشاهی شد و این تظاهرات نشان دهنده پشتوانه عظیم مردم بود.

وی حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن را امری ضروری خواند و تاکید کرد: ما باید انقلابمان را به معرض نمایش جهانیان بگذاریم، در واقع انقلاب ما الگویی را به دنیا عرضه کرده است که امروز الگوی نهضت‌های مردمی و آزادی‌بخش در اقصی نقاط جهان است.

نماینده مردم مشهد و کلات و در مجلس، تصریح کرد: مردم شمال افریقا امروز، از الگوی انقلاب اسلامی استفاده می‌کنند، راهپیمایی 22 بهمن نیز پس از گذشت 32 سال از انقلاب یک تابلوی بزرگ از انقلاب ایران به مردم دنیا است.

/ 0 نظر / 6 بازدید