تصویب لایحه حراج اشیای تاریخی ایران در سنای آمریکا

 

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:سازمان میراث فرهنگی با همکاری وزارت امور خارجه می بایست از طریق مراجع قضائی بین المللی برای بازپس‌گیری اشیای تاریخی ایران تلاش کنند.

جواد آرین منش نماینده مردم مشهد و کلات در خانه ملت  با اشاره به تصویب لایحه حراج اشیای تاریخی ایران در سنای آمریکا ،به باشگاه خبرنگاران گفت:در شرایطی که استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی از حرکتهای گسترده بیداری اسلامی و حرکتهایی که منبعث از انقلاب اسلامی ضربه خورده، تلاش می کند به هر صورت ممکن موانعی را در مسیر جمهوری اسلامی ایجاد کند؛ لذا این گونه شیطنت ها را هم بایستی بخشی از مجموعه سناریوهای آمریکایی، اروپایی تلقی کرد که در راستای مقابله با جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی صورت گرفته است.

وی در ادامه با بیان اینکه این موضوع باید از طریق مراجع قضائی و قانونی بین المللی دنبال شود، افزود: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با همکاری وزارت امور خارجه در جهت پیگیری این گونه امور و بازپس گیری اشیاء تاریخی متعلق به جمهوری اسلامی ایران و پیشگیری از حراج و تاراج آنها و در جهت حفظ و حراست از میراث کهن این مرز و بوم بایستی تلاش مجدانه ای را انجام دهند.

گفتنی است؛سنای آمریکا لایحه‌ای را تصویب کرده که بر اساس آن، اشیای تاریخی موجود در موزه‌ها و مجموعه های تاریخی این کشور حراج شده و به بالاترین قیمت پیشنهادی به فروش می‌رسند.


 

/ 0 نظر / 19 بازدید