مردم توقع رفع مشکلاتشان را از رئیس‌جمهور داشتند نه شوخی

 

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با تأکید بر لزوم اصلاح آیین نامه داخلی مجلس در موضوع طرح سئوال از رئیس جمهور، گفت:‌ مجلس از پاسخ‌های رئیس جمهور قانع نشد اما به علت سکوت آیین‌نامه نتوانست آن را اعلام کند.

جواد آرین منش در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه طرح سئوال از رئیس جمهور سال ها به عنوان یک تابو و امر غیر ممکن تلقی می شد، گفت: برداشت برخی ها از این کار، تضعیف دولت و رئیس جمهور بود، در حالیکه از نظر قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس طرح سئوال نمایندگان از رئیس جمهور یک امر عادی است.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس جمهور همانند وزراء باید در مقابل نمایندگان مردم در نهاد قانون گذاری خود را پاسخ گو بداند، آغاز این کار از امروز یک امر مثبت است چون دیگر برای طرح سئوال نمایندگان از شخص دوم مملکت محدودیتی وجود ندارد.
وی با تأکید بر لزوم اصلاح آیین نامه داخلی مجلس در موضوع طرح سئوال از رئیس جمهور، ادامه داد: به نظر می رسد بعد از توضیحات رئیس جمهور آیین نامه داخلی مجلس سکوت دارد، درحالیکه باید مانند سئوال از وزیران در پایان توضیحات رئیس جمهور نیز به رأی نمایندگان گذاشته شود تا مشخص شود آنها از توضیحات وی قانع شدند یا خیر.
وی افزود: وقتی نمایندگان موضوع‌های مدنظر خود را مستدل از رئیس‌جمهور می پرسند،‌ انتظار می رود رئیس جمهور هم پاسخی مستدل، منطقی و قانع کننده به آنها بدهد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: واکنش نمایندگان بعد از توضیحات رئیس جمهور بیانگر آن بود که مجلس از پاسخ‌های ایشان قانع نشد چون ده‌ها نفر از وکلای ملت حین یا پس از صحبت های محمود احمدی‌نژاد دکمه اخطار و تذکر را فشار دادند و به حرف های وی اعتراض داشتند.
وی افزود: اعتراض‌های نمایندگان در چند دسته قابل تفکیک است، یک عده معتقد بودند توضیح رئیس جمهور ربطی به محورهای سئوال نداشت، دوم آنکه سئوال مجلس جدی بود اما رئیس جمهور به شوخی پاسخگوی آن شدند، در حالیکه مردم و جامعه رفع مشکلات‌شان را از این طرح سئوال انتظار داشتند.
عضو فراکسیون اصولگرایان یادآور شد: رئیس جمهور فکر می کرد برخی می خواهند ایشان را تضعیف کنند، بنابراین پاسخ‌هایی دادند که در سطح مجلس نبود اما اینکه آن صحبت ها در سطح دولت بود یا خیر، مسئله ای است که خود رئیس جمهور حد آن را تعیین می کند.
آرین منش ادامه داد: حرف های پایانی رئیس جمهور که مسائل جدی کشور را با شوخی پاسخ دادند خیلی شایسته نبود، بنابراین نمایندگان سئوال کننده باید دوباره سئوال های خود را مطرح کنند، حقایق هر موضوع را به همراه مستندات بگویند و بعد صحبت های رئیس جمهور را در ذیل توضیحات بیاورند تا مردم از همه جوانب قضیه مطلع شوند و سپس در این باره قضاوت کنند.

 


 

/ 0 نظر / 25 بازدید