تئاتر با بودجه مناسب متحول می شود

 

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:‌چنانچه بودجه تئاتر همواره به درستی به این بخش اختصاص یابد،بطور قطع شاهد تحول در این هنر خواهیم بود.

جواد آرین منش با بیان آنکه مهمترین مشکل اصحاب و اهالی تئاتر مساله بودجه و اعتبارات است، به ایرنا گفت:درحالی که لایحه بودجه را دولت٬ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور تهیه و به مجلس تقدیم می‌کند، اما همواره اهالی تئاتر از مجلس انتظار دارند.

وی ادامه داد: این در حالیست که نهادهای دولتی باید بر اساس برنامه های خود لایحه بودجه را به مجلس ارائه دهند تا مجلس در تصویب آنها اقدام کند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در مورد برپایی سی امین جشنواره تئاتر فجر نیز گفت: رویکرد جشنواره تئاتر فجر به اهداف اولیه خود که همانا آیینه تمام نما از اندیشه انقلابی است، در سالیان اخیر کمتر شده و بر همین اساس از لحاظ جهت گیری روند متفاوتی را در ادواره گذشته داشته است.

وی ادامه داد: این مساله می تواند با بازخوانی اهداف اولیه جشنواره یعنی تمرکز بر روی تئاتر با موضوع انقلاب اسلامی و توجه به انقلاب های اسلامی کشورهای منطقه به سرمنشا اصلی خود بازگردد.

آرین منش همچنین گفت: توجه به بخش نمایشنامه نویسی و تمرکز بر این بخش می تواند در تحول تئاتر کشور تاثیرگذار باشد و جشنواره تئاتر فجر می تواند در این اقدام پیش قدم باشد.

سی‌امین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از پنجم تا ۲۲ بهمن ماه به دبیری رحمت امینی برگزار می‌شود.


 

/ 0 نظر / 15 بازدید